Wycieczka do Term w Białce Tatrzańskiej

Ciekawie, zdrowo i zabawnie

W dniu 3 października 2019 r. uczniowie klas II-VIII wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się do Białki Tatrzańskiej, by tam w kompleksie rekreacyjnym "Terma Bania" oddać się wodnemu relaksowi. Zanim jednak rozpoczęła się zabawa na całego, uczniowie spotkali się z pracownikiem obsługującym baseny, który opowiedział im m.in. o tym, dlaczego i kiedy zbudowano baseny, jaka jest temperatura wód termalnych i jak wpływa ona na zdrowie człowieka.

Następnie ratownik wodny poinstruował uczniów, jak mają zachowywać się na basenie, poinformował również o zasadach bezpiecznego zachowania się na tego typu obiekcie.

A później była już tylko zabawa - pływanie, zjeżdżanie, korzystanie z wodnych kaskad, fontann, jacuzzi, groty z gejzerem, ławeczek do masażu czy rwącej rzeki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wspólnym zabawom nie było końca. Zadowolone, a do tego zarumienione twarze dzieci, mówiły same za siebie. Dopełnieniem całości były cudowne widoki tatrzańskiego krajobrazu, które u wszystkich wywoływały zachwyt. A potem był pyszny posiłek i wesoły powrót do Opacia

Bogusława Ochońska