Jesienne spotkanie z muchomorem

W piątkowy poranek klasa II wraz z Panią udała się na niecodzienny spacer po okolicy. Jesienne słońce przyjemnie przygrzewało. Nikt nie spodziewał się, że ta wyprawa będzie taka ciekawa. Idąc, uczniowie najpierw zatrzymali się przed najstarszym w miejscowości dębem, o którym dowiedzieli się od Pani wielu ciekawostek. W pobliżu rozłożystego drzewa znajduje się brzozowa alejka, jej nie sposób pominąć. Wszystkie dzieciaki z radością pobiegły nią w dół. Każdy chciał być pierwszy. Śmiechu było co niemiara. Nagle oczom wszystkim ukazał się zachwycający widok. Każdy z zaciekawieniem chciał obejrzeć wyjątkowe znalezisko. Były toliczne „rodziny muchomorów”, które gęsto porastały miejsca wokół brzóz. Grzyby prezentowały się okazale. Dzieci nie mogły nadziwić się, bo dawno nikt z nich nie widział takiej ilości muchomorów. Pani zrobiła wiele wyjątkowych zdjęć. To była naprawdę udana wycieczka.

Jolanta Czyżowicz